Informacje

Żnińscy policjanci uczestniczyli w IX Edycji Biegów im. Gustawa Mądroszyka w Gąsawie

Data publikacji 03.08.2017

9 policjantów, w tym 3 mundurowych ze żnińskiej komendy uczestniczyło w IX Edycji Biegów im. Gustawa Mądroszyka w Gąsawie. Na dystansie 10 km odbył się III Bieg Policjanta. Zawody honorowym patronatem objął Komendant Powiatowy Policji w Żninie.

W sobotę (30.07.17) w Gąsawie w powiecie żnińskim odbyły się po raz IX Biegi Gąsawskie im. Gustawa Mądroszyka. Już po raz trzeci w ramach tejże imprezy odbył się Bieg Policjanta. Wzięło w nim udział łącznie 9 funkcjonariuszy, w tym 3 ze żnińskiej komendy tj. Dariusz Śliwiński, Marcin Niewolski i Leszek Kranz. Na trasie o dystansie 10 km wystartowało łącznie 134 zawodników. Piękne okoliczności przyrody i malownicze krajobrazy sprzyjały sportowej rywalizacji.

Pierwszy na mecie z mundurowych, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich edycji biegu, zameldował się Dariusz Śliwiński (KPP Żnin) z czasem 40:13, który był drugi w swojej kategorii wiekowej. Puchar dla zwycięzcy ufundował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego, a wręczył go wiceprzewodniczący NSZZP pan Jerzy Kostrzewski. Drugie miejsce i Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Żninie wywalczył Robert Pawlak (Bydgoszcz). Trufeum wręczył osobiście Komendant mł. insp. Artur Krajewski. Trzecie miejsce zajął Marcin Niewolski (KPP Żnin) i zdobył puchar Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów powiatu żnińskiego, który wręczyła wiceprzewodnicząca pani Katarzyna Pawłowska.

Zawody patronatem honorowym objął Komendant Powiatowy Policji w Żninie.