Dzielnicowi promowali bezpieczeństwo na dożynkach we Władysławowie - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Dzielnicowi promowali bezpieczeństwo na dożynkach we Władysławowie

Data publikacji 31.08.2017

W minioną sobotę dzielnicowi z Łabiszyna uczestniczyli w dożynkach, które odbywały się w sołectwie Władysławowo. Mundurowi prezentowali sprzęt policyjny i promowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto oznakowali 21 jednośladów.

W sobotę (26.08.2017) dzielnicowi z Posterunku Policji w Łabiszynie mł. asp. Dariusz Sulski i mł. asp. Damian Domagała uczestniczyli w dożynkach sołectwa Władysławowo. Policjanci zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w ruchu drogowym: kolczatkę oraz zestaw zapora składający się ze znaków drogowych i świateł. Nie zabrakło również sprzętu wykorzystywanego podczas zabezpieczenia imprez masowych – kamizelki przeciwuderzeniowej i tarczy oraz użytkowanego w codziennej służbie – alkomatu, latarki oraz tarczy do zatrzymywania pojazdów.

Była to również dobra okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa. Dzielnicowi przypominali jak bezpiecznie poruszać się po drodze rowerem i na pieszo. Omawiali podstawowe przepisy ruchu drogowego. Zachęcali do korzystania z odblasków nie tylko w sytuacjach gdzie jest to wymagane przez prawo, lecz również w po zmroku w terenie zabudowanym. Mundurowi rozdawali elementy odblaskowe w postaci kamizelek, opasek oraz misiów. 

Właściciele dwóch kółek mogli oznakować swoje pojazdy. Z tej możliwości korzystali zarówno dorośli jak i dzieci, które przybyły na swoich jednośladach z rodzicami. Łącznie oznakowano 21 rowerów. 

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych