W Gąsawie dzielnicowi znakowali rowery - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

W Gąsawie dzielnicowi znakowali rowery

Data publikacji 01.09.2017

W minioną środę dzielnicowi ze żnińskiej komendy w ramach programu „Oznakuj swój rower – poznaj swojego dzielnicowego” przeprowadzili działania prewencyjne polegające na znakowaniu jednośladów. Z tej formy zabezpieczenia skorzystało 16 osób. Była to również okazja aby poznać swojego dzielnicowego.

W środę (30.08.2017) w Gąsawie, dzielnicowi mł. asp. Michał Starczewski oraz mł. asp. Karol Susz w ramach programu profilaktycznego „Oznakuj swój rower – poznaj swojego dzielnicowego” przeprowadzili działania prewencyjne polegające na znakowaniu rowerów. Głównym celem takiego zabezpieczania jednośladów jest przede wszystkim możliwość zidentyfikowania właściciela w sytuacji odzyskania skradzionego pojazdu a jednocześnie zminimalizowanie zjawiska kradzieży rowerów poprzez naniesienie na jednoślady cech identyfikacyjnych.

Z możliwości zabezpieczenia jednośladu przed ewentualną kradzieżą skorzystało 16 osób. Byli to zarówno dorośli, jak i dzieci, które przybyły wraz ze swoimi opiekunami.  Dzielnicowi udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypominali o obowiązkowym wyposażeniu roweru.

Mieszkańcy Gąsawy oraz okolicznych wsi mieli okazję poznać i porozmawiać ze swoim dzielnicowym mł. asp. Karolem Suszem.  

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych