Ostatni „Bezpieczny Weekend” wakacji - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Ostatni „Bezpieczny Weekend” wakacji

Data publikacji 01.09.2017

Żnińscy policjanci w dniach 1-3 września 2017 roku przeprowadzą działania na drogach naszego powiatu pod nazwą „ Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem będzie zapobieganie zdarzeniom drogowym, które powstają na skutek lekceważenia podstawowych przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Działania „Bezpieczny weekend” rozpoczęły się dzisiaj tj. 1 września od godz. 6.00 i potrwają do niedzieli (03.09) do godz. 24.00. Kierowcy mogą w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli na drogach powiatu żnińskiego oraz całego województwa.

Mundurowi będą zwracali szczególną uwagę na wykroczenia, które bezpośrednio rzutują na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego: nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych, nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, niewłaściwy sposób przewożenia dzieci, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Ponadto policjanci będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej wyobraźni, umiejętności przewidywania oraz tak zwanej kultury jazdy. 

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych