Informacje

Usłyszał zarzut posiadania narkotyków i przedmiotów służących do ich produkcji

Data publikacji 02.09.2017

Grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 grozi 31-letniemu mieszkańcowi gminy Żnin, który w swoim mieszkaniu posiadał środki odurzającego oraz przedmioty służące do ich produkcji. W minioną środę został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje występki odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę (30.08.2017) na terenie gminy Żnin. Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Żnin może zajmować się uprawą konopi. Postanowili zweryfikować tą informację. Udali się do miejsca zamieszkania 31-latka. W wyniku przeprowadzonego przeszukania, w kotłowni mundurowi znaleźli metalowe pudełko, w którym znajdował się  woreczek strunowy z suszem roślinnym. Na strychu ujawnili metalowy stelaż pokryty białym materiałem z przedłużaczem, który był podłączony oraz lampami i wentylacją. W garażu natomiast znajdowała się drewniana szafa wraz z przedłużaczem i żarówkami. Dodatkowo za płotem na sąsiedniej nieużytkowanej działce policjanci znaleźli słoik, w którym znajdował się woreczek strunowy z suszem roślinnym, bibułki, młynek oraz woreczki z zapięciem strunowym. Powyższe przedmioty zostały zabezpieczone i posłużą jako dowody w prowadzonym postępowaniu.

Sprawdzenie na narkotesterze wskazało, że susz roślinny to marihuana. 31-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania narkotyków oraz przedmiotów służących do ich produkcji. Za swoje przewinienia odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto sąd może orzec przepadek wszystkich zabezpieczonych przedmiotów.  

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych