Informacje

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend” na drogach powiatu żnińskiego

Data publikacji 05.09.2017

Żnińscy policjanci w dniach 1-3 września 2017 roku prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób powracających z letniego wypoczynku oraz eliminowanie z ruchu kierujących, którzy wsiadają za kierownicą na tzw. podwójnym gazie.

Działania „Bezpieczny weekend” rozpoczęły się  w piątek (01.09.2017) od godz. 6.00 i trwały do niedzieli (03.09.2017) do godz. 24.00. Mundurowi oprócz badania stanu trzeźwości kierujących, kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Zdecydowanie reagowali na wszelkie wykroczenia w szczególności te, które miały wpływa na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach wzięło łącznie udział 97 policjantów, 5 funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Strażnik Leśny. Przeprowadzono łącznie 567 kontroli drogowych. Mundurowi zatrzymali 3 kierowców, którzy dopuścili się przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości, za co zatrzymano im prawa jazdy. Doszło również do 3 kolizji drogowych. W miniony weekend nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Ponadto w niedzielę (03.09.2017) funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego prowadzili dodatkowo działania pod nazwą „Prędkość”. Przy użyciu ręcznych mierników prędkości oraz videorejestratora ujawniali kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń. Łącznie w działaniach wzięło udział 8 policjantów ruchu drogowego, którzy przeprowadzili 59 kontroli pojazdów. 28 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, za co mundurowi nałożyli 28 mandatów karnych. 

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych