Informacje

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Nowa akcja MSWiA oraz Policji

Data publikacji 07.09.2017

W dniu 05.09.2017r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak uroczyście zainaugurował kolejny etap kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod nazwą „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Akcja została przygotowana z myślą o uczniach szkół podstawowych.

Departament Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji opracowały projekt, którego głównym celem jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodzieży w zakresie bezpieczeństwa poprzez systematyczne działania edukacyjne i profilaktyczne. 

Ideą akcji jest kontynuowanie i zacieśnianie współpracy pomiędzy policją i placówkami oświatowymi. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na potrzeby akcji zaprojektowało kalendarz, w którym zaznaczono daty związane z bezpieczeństwem. W całym roku szkolnym jest ich ponad 20. Każdy z tych dni to dobra okazja aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach.  

Integralna częścią projektu jest strona internetowa. Można tam znaleźć materiały edukacyjne na temat bezpieczeństwa, które zarówno nauczyciele i pedagodzy jak i policjanci będą mogli wykorzystać podczas prowadzenia zajęć profilaktycznych z młodzieżą. Zestawy bezpłatnych materiałów są już dostępne na stronach Policji i MSWiA.

Akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” objął patronatem honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak. Ponadto została ona wpisana do harmonogramu działań w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.  
Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2017/2018.

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych