Bezpieczna droga do szkoły w gminie Barcin - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Bezpieczna droga do szkoły w gminie Barcin

Data publikacji 11.09.2017

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Jak co roku policjanci rozpoczęli działania o nazwie „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi pojawiali się w rejonach szkół i przejść dla pieszych. A to wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Barcinie w towarzystwie Polfinka – maskotki kujawsko – pomorskich policjantów, prowadzili działania mające zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieciom i młodzieży. Mundurowi pomagali najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, tłumaczyli przy tym w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie przekraczać drogę. W środę (06.09.17) dzielnicowy mł. asp. Karol Marciniak instruował dzieci przy Zespole Publicznych Szkół nr 1 w Piechcinie, a następnego dnia (07.09.17) dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Zientek towarzyszył dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu w drodze na zajęcia.  

Bardzo ważnym elementem jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drodze i udział policjantów w pogadankach na ten temat. Już od tego tygodnia dzielnicowi z całego powiatu  będą prowadzić działania profilaktyczne wśród najmłodszych.  Zostaną omówione najważniejsze przepisy drogowe oraz praktyczne porady. Wskazane zostaną najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkół.  

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych