Podsumowanie działań „Trzeźwy Kierujący” w powiecie żnińskim - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Podsumowanie działań „Trzeźwy Kierujący” w powiecie żnińskim

Data publikacji 11.09.2017

1518 sprawdzeń stanu trzeźwości, 2 zatrzymane prawa jazdy, ujawnionych dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jeden po użyciu alkoholu to efekt działań pod nazwą „Trzeźwy Kierujący” jakie przeprowadzili żnińscy mundurowi.

Dzisiaj w godzinach 5.00-9.00 policjanci żnińskiego garnizonu prowadzili działania o nazwie „Trzeźwy Kierujący”. Ich celem było eliminowanie z ruchu  drogowego tych kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.  W działaniach wzięło udział 18 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie 1518 kontroli trzeźwości. W trzech przypadkach okazało się że kierujący byli pod wpływem alkoholu: dwóch znajdowało się w stanie nietrzeźwości a jeden po użyciu alkoholu. Dwóm z nich policjanci zatrzymali prawa jazdy, trzeci nie posiadał dokumentu przy sobie.

 

Nietrzeźwi kierujący za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im wysoka grzywna, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Wobec kierowcy, który znajdował się po użyciu alkoholu zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Za wykroczenie z art. 87§1 Kodeksu Wykroczeń grozi kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3. 

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych