Odpowiedzą za kradzieże w marketach - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Odpowiedzą za kradzieże w marketach

Data publikacji 11.09.2017

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 3 mieszańcom powiatu inowrocławskiego, którzy dokonali kradzieży w markecie na terenie powiatu żnińskiego. W piątek usłyszeli zarzuty.

W piątek (08.09.17) trzech mieszkańców powiatu inowrocławskiego działając wspólnie i w porozumieniu dokonało kradzieży w marketach na terenie powiatu żnińskiego. Mężczyźni (od 26-34 lat) zostali zatrzymali przez patrol w Barcinie, a następnie osadzali w policyjnym areszcie. Jak ustalili mundurowi, inowrocławianie dokonali kradzieży w markecie w Piechcinie, dwóch sklepach w Barcinie oraz w Żninie. Łączna wartość ukradzionego mienia wynosiła blisko 1120 złotych na szkodę różnych podmiotów. 

Mundurowi przeanalizowali wcześniejsze zgłoszenia dotyczące kradzieży sklepowych i ustalili, że zatrzymany 27-latek dokonał również kradzieży w markecie w Żninie w dniu 31.08.2017r. na kwotę blisko 540 złotych. Łupem sprawców padły artykuły chemiczne: płyny micelarne, pasty do zębów, wody toaletowe, proszki do prania, kremy oraz markowe słodycze. Skradziony towar został w całości odzyskany. Materiał dowodowy, jaki zebrali kryminalni w tej sprawie pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Teraz czeka ich proces w sądzie. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych