Dzielnicowi uczestniczyli w festynie "Bezpiecznie Wakacje” - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Dzielnicowi uczestniczyli w festynie "Bezpiecznie Wakacje”

Data publikacji 04.07.2018

Dzielnicowi ze żnińskiej komendy uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez sołectwo Brzyskorzystewko ,,Bezpieczne Wakacje”. To kolejne spotkania mundurowych, podczas których przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zgodnie z ideą kampanii „Kręci nas bezpieczeństwo”.

W sobotę ( 30.06) dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Żninie – asp. sztab. Maciej Słodkowski i mł. asp. Michał Starczewski na zaproszenie sołtysa sołectwa  Brzyskorzystewko  uczestniczyli w festynie pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Mundurowi przygotowali dla dzieci pokaz radiowozu,  znakowanie rowerów w ramach programu "Oznakuj rower- poznaj swojego dzielnicowego”. 
Policjanci swój udział w festynie wykorzystali również do celów edukacyjnych. Podczas pogadanki opowiedzieli, jakie funkcje pełni policja i jakie są jej zadania. Następnie przeszli do bardzo ważnego zagadnienia dotyczącego bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjanci wymienili, jakie zagrożenia można napotkać podczas letniego wypoczynku, a także w życiu codziennym oraz jak ich unikać. Dzielnicowi przypomnieli także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. 

 

Publikacja: Wioleta Burzych