Bezpieczna droga do szkoły w gminie Łabiszyn - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Bezpieczna droga do szkoły w gminie Łabiszyn

Data publikacji 04.09.2018

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego policjanci powiatu żnińskiego czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich udających się o szkół, tym samym rozpoczęli działania do nazwie „Bezpieczna droga do szkoły”. Podejmowane działania mają na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej, w tym w szczególności najmłodszych uczniów w czasie ich drogi do szkoły i powrotu do domu.

W dniu 03.09  policjanci z Komisariatu Policji w Łabiszynie w towarzystwie Polfinka – maskotki kujawsko – pomorskich policjantów, prowadzili działania mające zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym dzieciom i młodzieży. Mundurowi pomagali najmłodszym bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, tłumaczyli przy tym w jakich miejscach i w jaki sposób bezpiecznie przekraczać drogę.

Bardzo ważnym elementem jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drodze i udział policjantów w pogadankach na ten temat. Już od tego tygodnia dzielnicowi z całego powiatu będą prowadzić działania profilaktyczne wśród najmłodszych.  Zostaną omówione najważniejsze przepisy drogowe oraz praktyczne porady. Wskazane zostaną najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkół.   

Policjanci zwracają się z apelem do rodziców, aby prowadząc swoje pociechy do szkoły  szczególnie zwracali im uwagę na zagrożenia, jakie pojawiają się na drodze do szkoły – ruchliwe skrzyżowania, sygnalizację świetlną, przyjmowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu drogowego oraz uczyli  swoje dzieci od początku, jak bezpiecznie dotrzeć i powrócić do szkoły.

Autor: asp.szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.szt. Edyta Gościńska

Pliki do pobrania

  • 5.37 MB