Bydgoszczanin wpadł z dopalaczami - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Bydgoszczanin wpadł z dopalaczami

Data publikacji 07.09.2018

Mieszkaniec Bydgoszczy, który przebywał na terenie powiatu żnińskiego odpowie za posiadanie dopalaczy. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania dopalaczy za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolości. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zabezpieczyli na terenie domu w budowie prawie kilogram dopalaczy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz zdobywaniem informacji o osobach mogących mieć związek z tym rodzajem nielegalnej działalności zdobyli informację o mieszkańcu Bydgoszczy. „Ślad” prowadził do gminy Rogowo.

Ustalania policjantów potwierdziły się. Na terenie domu w budowie, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli, znalezione na parapecie, w pustej paczce po papierosach, dwa woreczki z zawartością białego proszku. W innych pomieszczeniu zabezpieczono kolejne woreczki. Łącznie  zabezpieczono 17 woreczków strunowych z zawartością białej substancji o łącznej wadze niemalże kilograma. 

Zabezpieczona substancja trafiła do policyjnego laboratorium. Ekspertyza potwierdziła, że zabezpieczony proszek to dopalacze. Substancja znajdująca się w wykazie nowych, zakazanych środków psychoaktywnych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego żnińscy policjanci przedstawili zarzut, w oparciu o znowelizowany przepis ustawy  o przeciwdziałaniu  narkomanii, posiadania znacznych ilości dopalaczy. 

Policjanci  wraz z prokuratura wnioskują o tymczasowe aresztowanie 25-latka. O tym, czy zostanie wobec niego zastosowany, zadecyduje sąd.

Autor: asp.szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.szt. Edyta Gościńska