Podsumowanie działań „Trzeźwy Kierujący” w powiecie żnińskim - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Podsumowanie działań „Trzeźwy Kierujący” w powiecie żnińskim

Data publikacji 11.09.2018

870 sprawdzeń stanu trzeźwości, ujawniono jednego nietrzeźwego kierowcę oraz dwóch po użyciu alkoholu. To efekt działań pod nazwą „Trzeźwy Kierujący” jakie przeprowadzili żnińscy mundurowi.

Wczoraj (10.09) policjanci żnińskiego garnizonu prowadzili działania o nazwie „Trzeźwy Kierujący”. Ich celem było eliminowanie z ruchu  drogowego tych kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.  W działaniach wzięło udział 20 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie 870 kontroli trzeźwości. W  jednym przypadku kierujący  znajdował się w stanie nietrzeźwości a dwóch po użyciu alkoholu.  Niestety,  jeden z kierujących, który znajdował się po użyciu alkoholu  kierował autobusem.

Nietrzeźwi kierujący za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Teraz grozi im wysoka grzywna, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Wobec kierowcy, który znajdował się po użyciu alkoholu zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Za wykroczenie z art. 87§1 Kodeksu Wykroczeń grozi kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami do lat 3.

Autor: asp.szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.szt. Edyta Gościńska