,,Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie żnińskim - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

,,Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie żnińskim

Data publikacji 17.09.2018

Przez cały tydzień policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie spotykali się z uczniami szkół i przedszkoli w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”. W czasie spotkań policjantom towarzyszył Polfinek – maskotka kujawsko-pomorskich policjantów. Policjanci uczyli podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły.

W minionym tygodniu asp.szt. Edyta Gościńska i asp. Michał Starczewski z Komendy Powiatowej Policji w Żninie oraz mł.asp. Karol Marciniak i sierż. sztab. Patrycja Kaźmieczak z Komisariatu Policji w Barcinie spotykali się z przedszkolakami i uczniami szkół. Policjanci ze Żnina udali się do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, do Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie oraz do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Żninie , natomiast policjant z Barcina odwiedził uczniów w Zespole Szkół Publicznych w Piechcinie gdzie przeprowadzili pogadanki. Sierż. sztab. Patrycja Kaźmieczak gościła w siedzibie komisariatu przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Barcinie.  Była to okazja, aby zwiedzić pomieszczenia, w których pracują policjanci, a które na co dzień są niedostępne dla obywateli. Pokazała w jaki sposób technik kryminalistyki zabezpiecza ślady linii papilarnych na miejscu zdarzenia. Zaprezentowała sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia imprez masowych. Maluchy przymierzały go z wielką radością.

Celem przeprowadzonych spotkań było zwrócenie uwagi na czyhające w drodze do szkoły niebezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli przedszkolakom i dzieciom klas pierwszych  zasady podczas przechodzenia przez jezdnię, wytłumaczyli dlaczego podczas jazdy samochodem trzeba korzystać z fotelików ochronnych. Mówiąc o zagrożeniach  w kontakcie z obcymi przestrzegali, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nim kontaktu.

Maluchom  towarzyszył  również  policyjny ,,Polfinek”, z którym dzieci chętnie pozowały do wspólnych zdjęć. Polfinek wspólnie z dziećmi przechodził przez przejście dla pieszych, dzięki czemu dzieci szybko nauczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Autor: asp.szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.szt. Edyta Gościńska