„Bezpieczna droga do szkoły” w gminie Janowiec Wlkp. - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

„Bezpieczna droga do szkoły” w gminie Janowiec Wlkp.

Data publikacji 25.09.2018

Z początkiem września ruszyła akcja pod kryptonimem „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjant z Komisariatu Policji w Janowcu Wlkp. sierż. szt. Arkadiusz Kaczmarek w zeszłym tygodniu odwiedził najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz uczniów szkół podstawowych w gminie Janowiec Wlkp. To kolejne spotkania mające na celu wyrabianie u najmłodszych nawyku bezpiecznego zachowania na drodze.

Przez cały ubiegły tydzień sierż. szt. Arkadiusz Kaczmarek z janowieckiego komisariatu spotykał się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych z gminy Janowiec Wlkp. Policjant czuwał nad bezpieczeństwem dzieci korzystających z przejść dla pieszych w rejonie szkół w Świątkowie i Żernikach. Udzielił najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego instruktażu jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych. W nauce pomagał  Polfinek, dzięki czemu dzieci szybko nauczyły się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

W przedszkolach w: Janowcu Wlkp., Gościeszynie, Rogowie i Lubczu, oraz w szkołach podstawowych w: Laskowie, Sarbinowie Drugim, Rogowie i Mięcierzynie policjant przedstawił uczniom film instruktażowy ,,Bezpieczna droga z radami Spongeboba” dotyczący zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze publicznej jako pieszy, rowerzysta i pasażer samochodu osobowego. Tu także policjantowi asystował Polfinek, z którym dzieci chętnie fotografowały się i ,,przybijały piątki”.  Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z  zaciekawieniem słuchały rad policjanta, ćwiczyły poznane przepisy oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.  

Autor: asp. szt. Artur Kędzierski
Publikacja: asp. szt. Artur Kędzierski