Informacje

Barcińscy i łabiszyńscy dzielnicowi ,, uczyli” bezpieczeństwa najmłodszych

Data publikacji 03.10.2018

W minionym tygodniu barciński i łabiszyńscy dzielnicowy prowadzi działania w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”. Mł. asp. Krzysztof Zientek odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Mamliczu. Dzielnicowi asp.szt. Marcin Kranz i sierż. szt. Michał Tylak odwiedzili Szkolę Podstawową w Ojrzanowie oraz uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym w Nowym Dąbiu.

W minionym tygodniu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Barcinie wspólnie z st. strażnikiem  Żanetą Pankowską udał się do Szkoły Podstawowej w Mamliczu gdzie zaprezentował film pt.  ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowy  rozmawiał  z dziećmi co jest ważne w drodze do szkoły i powrotnej do domu. Przed wszystkim zwracał uwagę na to aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na ,,zebrę’’ a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej.

 Dzielnicowi z Posterunku Policji w Łabiszynie w Szkole Podstawowej  w Ojrzanowie uczyli dzieci jak prawidłowo powinni podróżować i na jakie zachowanie rodziców muszą zwrócić uwagę. Omówili najważniejsze przepisy, porady praktyczne oraz wskazali najbardziej niebezpiecznie miejsca w rejonie szkoły.

 Asp. szt. Marcin Kranz w towarzystwie Polfika – maskotki kujawsko – pomorskich policjantów uczestniczył w Pikniku Rodzinnym w Nowym Dąbiu.  Dzielnicowy przybliżył  podstawowe przepisy ruchu drogowego, udzielił  instruktażu jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Maluchom Polfinek bardzo się podobał. Dzieci chętnie przybijały „piątki” i pozowały z maskotką do zdjęć.

 Akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły’’ jest adresowana zarówno dla dzieci jak i wszystkich dorosłych.

Apelujemy więc:

Mamo, Tato – dziecko naśladuje Twoje zachowanie, daj mu dobry przykład!

Nauczycielu –odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

Kierowco – uważaj zawsze w pobliżu szkoło, zdejmij nogę z gazu i jedź ostrożnie ! 

Autor: asp.szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.szt. Edyta Gościńska