Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki czujności obywateli - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki czujności obywateli

Data publikacji 22.10.2018

Poważne konsekwencje grożą dwóm kierującym, których żnińska „drogówka” zatrzymała, po tym, jak otrzymali informacje, że prawdopodobnie są pijani. Jak się okazało mężczyźni mieli w organizmie ponad 2 i 3 promile alkoholu. Dodatkowo jeden z nich złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dzięki sygnałom otrzymanym od obywateli, żnińscy mundurowi w miniony weekend wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotę (20.10.18) w Szelejewie. Alkomat wskazał wówczas, że mężczyzna ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Gąsawa posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Natomiast w niedzielę (21.10.18) w Wawrzynkach funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego żninianina, który poruszał się Fiatem Cinquecento. Urządzenie kontrolne wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy.        

Nieodpowiedzialni użytkownicy dróg wkrótce usłyszą zarzuty. Za popełnione przestępstwa groz im surowa kara. Mieszkaniec gminy Żnin musi się liczyć z długoletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz karą pozbawienia wolności do lat 2. Gąsawianin, który dodatkowo złamał zakaz sądowy, może trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

Postawa osób, które powiadomiły funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach, jest jak najbardziej prawidłowa. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca stwarza śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych