O odpowiedzialności prawnej nieletnich na spotkaniu z dzielnicowym - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

O odpowiedzialności prawnej nieletnich na spotkaniu z dzielnicowym

Data publikacji 24.10.2018

Wczoraj dzielnicowy mł. asp. Michał Starczewski spotkał się z uczniami I-go Liceum Ogólnokształcącego w Żninie. Podczas zajęć przeprowadzonych w dwóch grupach, policjant omówił zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz uzależnień.

Wczoraj (23.10.18) mł. asp. Michał Starczewski z Komendy Powiatowej Policji w Żninie przeprowadził zajęcia profilaktyczne w klasie 1a i 1c I-go Liceum Ogólnokształcącego w Żninie.  Policjant przeprowadził prelekcje dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wyjaśnił podstawowe pojęcia demoralizacji, czynu karalnego i nieletniego. Podał przykłady przestępstw i wykroczeń, za które odpowiada nieletni oraz tych, które najczęściej były popełniane na terenie powiatu żnińskiego. 

Mundurowy poruszył również tematykę związaną z uzależnieniami. Scharakteryzował poszczególne grypy środków odurzających. Przestrzegał przed wszelkiego rodzaju używkami, których zażywanie powoduje ujemne skutki zdrowotne. Podkreślił, że trudno poradzić sobie samemu z uzależnieniem i wskazał, gdzie można uzyskać fachową pomoc w tym zakresie.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych