Zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych

Data publikacji 06.11.2018

Wczoraj wieczorem w Żninie na ul. Mickiewicza doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Ciężarowy mercedes najechał na tył pojazdu marki Volvo. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. 39-letni sprawca został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj (05.11.18) około godz. 21.30 w Żninie na ul. Mickiewicza doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Mundurowi, którzy przybyli na miejsce krótko po zdarzeniu, ustalili, że kierujący zestawem pojazdów ciężarowych zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną, która nadawała sygnał czerwony. Jadący za nim ciężarowy mercedes, którym kierował 39-leni mieszkaniec Inowrocławia, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na jego tył. Na szczęście żaden z uczestników nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze! Jesienna aura i pogarszające się warunki atmosferyczne nie ułatwiają jazdy kierowcom. Dodatkowe czynniki jak prędkość, brawura, alkohol czy brak ostrożności mogą przynieść tragiczne konsekwencje.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych