Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Data publikacji 08.11.2018

Obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy dokonały dwie pracownice jednego z przedsiębiorstw znajdujących się na terenie gminy Barcin. Uniemożliwiły mu wyjazd z terenu zakładu i wezwały patrol policji. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd.

Dzięki godnej naśladowania postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło we wtorek (06.11.18) około południa. Wówczas dyżurny żnińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzn, który kierował zestawem pojazdów ciężarowych, a prawdopodobnie był nietrzeźwy. 

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. W rezultacie pojętych czynności ustalili, że 54-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w województwie pomorskim, wjechał zestawem pojazdów ciężarowych na teren przedsiębiorstwa w gminie Barcin. Zatrudnione tam kobiety wyczuły od niego alkohol. Uniemożliwiły mu wyjazd z terenu zakładu i wezwały patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie ponad promil alkoholu. 

Nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.  

Mundurowi dziękują paniom za postawę godną naśladowania. Takie zachowanie niewątpliwie ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych