Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ” na drogach powiatu żnińskiego - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Podsumowanie działań „PRĘDKOŚĆ” na drogach powiatu żnińskiego

Data publikacji 13.11.2018

Wczoraj na terenie powiatu żnińskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Celem wzmożonych działań była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących, którzy nie stosują się obowiązujących ograniczeń prędkość.

Wczoraj (13.11.18) w godzinach porannych na terenie powiatu żnińskiego funkcjonariusze prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Ich celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na pałuckich drogach poprzez dyscyplinowanie tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

W działaniach wzięło udział 6 policjantów ruchu drogowego. Mundurowi przeprowadzili łącznie 45 kontroli pojazdów. Ujawnili 27 wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. 12 kierujących ukarali mandatami karnymi. Wobec 15 kierowców zastosowali pouczenia. Podczas trwania działań na terenie powiatu nie odnotowano żadnych zdarzeń drogowych.

Kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego żnińscy mundurowi w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, będą prowadzić cyklicznie tego typ działania.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych