Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 15.11.2018

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom i kobiecie, u których kryminalni znaleźli narkotyki. Podejrzani zostali zatrzymani na terenie Żnina i Barcina. Już usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

We wtorek (13.11.18) barcińscy kryminalni ustalili, że 29-latek z gminy Pakość posiada środki odurzające. Mundurowi postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia. Zatrzymali mężczyznę na terenie Żnina. W rezultacie przeprowadzonego przeszukania, znaleźli dwa woreczki strunowe z białym proszkiem. 

Tego samego dnia kryminalni z Barcina udali się do mieszkania zajmowanego przez 35 –latka z tej samej gminy. W toku przeszukania lokalu mieszkalnego, policjanci ujawnili woreczek z białym proszkiem. Mężczyzna przyznał, że jest to amfetamina. Na miejscu obecna była także 18-latka z gminy Mogilno. W jej odzieży funkcjonariusze również znaleźli narkotyki. Ujawnione środki zostały zabezpieczone. 

Wszyscy trzej zostali zatrzymani. Kobieta usłyszała zarzut posiadania środków odurzających we wtorek (13.11.18), natomiast podejrzani mężczyźni w środę (14.11.18). Za swój występek odpowiedzą przed sądem, gdzie zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych