Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Data publikacji 16.11.2018

18 listopada br. będziemy obchodzić Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Z tej okazji żnińscy mundurowi będą apelować do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek oraz rozwagę na drodze.

Zgromadzenie ogólne ONZ ustanowiło trzecią niedzielę listopada jako coroczny Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W tym roku ten dzień przypada w niedzielę 18.11.2018 r. Obchodzony jest od 2005 roku i dla całej społeczności międzynarodowej jest wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach.

Co roku ponad 1,2 miliona ludzi na całym świecie traci życie na drogach, a kilka milionów zostaje rannych. Zdarza się, że te przykre zdarzenia dotyczą nas bezpośrednio, czasem dotykają naszych krewnych, znajomych czy sąsiadów. Młodzi ludzi tracą życie w wypadkach drogowych, doznają ciężkich obrażeń bądź też noszą brzemię wypadku przez wiele lat. 

Każdy z uczestników ruchu drogowego, zarówno piesi, jak i rowerzyści, motorowerzyści czy kierujący pojazdami mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych