Kierował pomimo cofniętych uprawnień - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Kierował pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 16.11.2018

Żnińska „drogówka” zatrzymała pojazd marki Renault, którego kierujący poruszał się z nadmierna prędkością. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił również przestępstwo. Decyzją Starosty Żnińskiego z 2008 roku 59-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dzisiaj (16.11.18) w godzinach porannych funkcjonariusze żnińskiej drogówki czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą krajową nr 5. Około godz. 8.30 policjanci ujawnili wykroczenie, którego dopuścił się kierujący pojazdem marki Renault. Mężczyzna poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Wykroczenie zarejestrował policyjny videorejestrator. Mundurowi podjęli go do kontroli. Wówczas 59-latek przyznał się, że nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej w 2008 roku.   

Żninianin odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych