Odpowie za posiadanie narkotyków - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Odpowie za posiadanie narkotyków

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi Żnina, u którego kryminalni znaleźli narkotyki. Podejrzany został zatrzymany na terenie Barcina. Już usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W sobotę (29.12.18) barcińscy kryminalni ustalili, że 29-latek z gminy Żnin posiada środki odurzające. Mundurowi postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia. Podejrzanego mężczyznę zatrzymali na terenie Barcina, podczas gdy poruszał się samochodem osobowym. Żninianin wezwany do dobrowolnego wydania zabronionych substancji utrzymywał, że takich nie posiada. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy przeszukanie, wykazało, że 29-latek mijał się z prawdą, bowiem policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem oraz dwa woreczki z suszem roślinnym.

Mundurowi zabezpieczyli znalezione substancje. Zostały one przekazane do badań laboratoryjnych. 29-latek natomiast trafił na policyjny komisariat, gdzie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za swój występek odpowie przed sądem, gdzie zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych