Apelujemy o rozwagę na drogach w Sylwestra i Nowy Rok - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Apelujemy o rozwagę na drogach w Sylwestra i Nowy Rok

Data publikacji 31.12.2018

Przed zbliżającymi się Sylwestrem i Nowym Rokiem apelujemy do kierowców o ostrożność, rozwagę i aby nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jak co roku w okresie Sylwestra i Nowego Roku kujawsko-pomorscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci będą kontrolować głównie trzeźwość kierowców, szczególnie w noc sylwestrową i Nowy Rok oraz prędkość i sposób przewożenia dzieci.

W okresie sylwestrowym na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci będą przede wszystkim:

  • ujawniać i eliminować z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu,
  • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
  • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych,
  • sprawdzać prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych. Nie wszyscy piesi użytkownicy dróg pamiętają o obowiązku posiadania elementu odblaskowego podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. W noc sylwestrową i Nowy Rok może być bardzo zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, tak abyśmy szczęśliwie dojechali do celu. Pamiętajmy, aby nie wsiadać za kierownicę gdy jesteśmy zmęczeni i przede wszystkim gdy jesteśmy pod wpływem alkoholu!

 

ZAKAZ W RUCHU DROGOWYM 1 STYCZNIA 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2018 r., poz. 2353) w Nowy Rok w godz. 08:00 - 22:00 obowiązuje okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów].

 

Źródło: KGP

Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych