Policjanci szybko zatrzymali rozbójnika - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Policjanci szybko zatrzymali rozbójnika

Policjanci z Komisariatu Policji w Barcinie, krótko po zdarzeniu, zatrzymali sprawcę rozboju. 17-latek napadł na pokrzywdzoną w jej mieszkaniu, a następnie ukradł pieniądze. Podejrzany szybko trafił do policyjnej celi. Grozi mu teraz do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek (1.01.19) około godz. 17.30 w Piechcinie. Wówczas do mieszkania pokrzywdzonej przyszedł 17-latek podając się za znajomego jej syna. Napastnik użył przemocy wobec kobiety, a następnie ukradł kilkaset złotych, po czym uciekł.

Dyżurny po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, natychmiast skierował tam funkcjonariuszy. Barcińscy mundurowi, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zeznań świadków ustalili personalia sprawcy. W toku podjętych czynności mundurowi namierzyli miejsce jego pobytu. Niecałe dwie godziny od zdarzenia, 17-letni mieszkaniec gminy Barcin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy. 

Wczoraj (2.01.19) mężczyzna usłyszał zarzut. Dzisiaj (3.01.19) został przesłuchany przez prokuratora. Funkcjonariusze doprowadzą podejrzanego do sądu, gdzie oskarżyciel publiczny będzie wnioskował o tymczasowy areszt. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych