Areszt dla podejrzanego o rozbój - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Areszt dla podejrzanego o rozbój

Data publikacji 04.01.2019

Barcińscy mundurowi doprowadzili wczoraj (3.01.19) do Sądu Rejonowego w Szubinie 17-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w zakładzie karnym. Przestępstwo, za które usłyszał zarzut, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 12 lat.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło we wtorek (1.01.19) około godz. 17.30 w Piechcinie. Wówczas do mieszkania pokrzywdzonej przyszedł 17-latek podając się za znajomego jej syna. Napastnik użył przemocy wobec kobiety, a następnie ukradł kilkaset złotych, po czym uciekł.

Dyżurny po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu, natychmiast skierował tam funkcjonariuszy. Barcińscy mundurowi, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zeznań świadków ustalili personalia sprawcy. W toku podjętych czynności mundurowi namierzyli miejsce jego pobytu. Niecałe dwie godziny od zdarzenia, 17-letni mieszkaniec gminy Barcin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych pieniędzy. 

17-latkowi został postawiony zarzut rozboju. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt. Wczoraj (3.01.19) Sąd Rejonowy w Szubinie przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że 3 najbliższe miesiące barcinianin spędzi za kratami. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych