Dzieci już wiedzą jak bezpiecznie spędzić ferie - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Dzieci już wiedzą jak bezpiecznie spędzić ferie

Data publikacji 04.01.2019

Wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Jak co roku przed zimowym wypoczynkiem, policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą przypominając o zasadach bezpieczeństwa.

Wczoraj (3.01.19) dzielnicowy mł. asp. Michał Starczewski oraz ratownik Pałuckiego WOPR pani Monika Szymczyk wygłosili prelekcję dla uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej nr 1 w Żninie. Spotkanie było poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Policjant omówił aspekty dotyczące niebezpieczeństw, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu oraz poza nim. Radził, aby do zabawy wybierać miejsca z dala od jezdni, gdzie maluchy nie będą narażone na potrącenie. Przypomniał podstawowe przepisy ruchu drogowego. Zachęcał do korzystania z odblasków. Mundurowy wyjaśnił, że bardzo ważny jest ubiór stosowny do pogody.

Pani ratownik przestrzegała przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, informując dzieci jakie mogą być tego skutki. Opowiedziała, w jaki sposób zachować się w przypadku załamania się tafli lodowej i jak nieść pomoc tonącemu.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych