Weekendowy bilans na drogach powiatu żnińskiego - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Weekendowy bilans na drogach powiatu żnińskiego

Data publikacji 07.01.2019

Zimowe warunki z pewnością nie sprzyjają kierowcom. Drogi mogą być wówczas śliskie, a co za tym idzie niebezpieczne. Podczas minionego weekendu na drogach powiatu żnińskiego doszło do 3 wypadków drogowych oraz 4 kolizji. Policjanci ponownie apelują o ostrożną jazdę.

Piątkowe opady śniegu spowodowały, że na drogach powiatu żnińskiego zrobiło się ślisko. Śliska nawierzchnia natomiast sprzyja wypadkom. W miniony weekend Komenda Powiatowa Policji w Żninie odnotowała łącznie 7 zdarzeń drogowych: 3 wypadki oraz 4 kolizje. 

W piątek (04.01.19) w Godawach na łuku drogi kierujący pojazdem marki Renault prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu, podczas hamowania stracił panowanie nad pojazdem, przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie następnie uderzył w poruszający się w kierunku przeciwnym samochód marki MAN. Po zderzeniu samochód osobowy zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Kierowca i pasażerka osobowego renaulta doznali obrażeń ciała. 

Tego samego dnia w Świątkowie, kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN dojeżdżając do skrzyżowania usiłował zahamować, lecz na oblodzonej jezdni wpadł w poślizg, wjechał na skrzyżowanie nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem, po czym doprowadził do zderzenia bocznego, a pojazd osobowy zepchnął do przydrożnego rowu. Obrażeń ciała doznali kierowca i pasażerka samochodu osobowego.   

W sobotę (05.01.19) w Żninie na ul. 700-lecia kierujący oplem podczas próby wyprzedzenia toyoty, która z kolei nie dawała się wyprzedzić, uderzył w nią.  W rezultacie zderzenia kierujący oplem wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo doznając poważnych obrażeń ciała. 

Okoliczności powyższych zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w  Żninie pod nadzorem prokuratury. 
Odnotowaliśmy ponadto 4 kolizje, do których doszło w: Brzyskorzystewku, Słębowie, Czewujewie i Gąsawie. 

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, aby zachowali ostrożność na drodze. Kierowcy powinni poruszać się z dozwoloną prędkością, dostosowaną do warunków ruchu. Pamiętajmy, że na zaśnieżonej jezdni wydłuża się droga hamowania, natomiast gwałtowne hamowanie może spowodować poślizg. Również piesi powinni zachować w okresie zimowym szczególną ostrożność. Winni bacznie obserwować drogę. Nie należy wchodzić gwałtownie na jezdnię, gdyż kierowcy nadjeżdżających samochodów mogą nie wyhamować, a w konsekwencji pieszy może zostać potrącony. 

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych
  • Godawy
  • Gadawy
  • Godawy
  • Świątkowo
  • Świątkowo
  • Świątkowo
  • Żnin
  • Żnin
  • Żnin