Aby ferie były bezpieczne - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Aby ferie były bezpieczne

Data publikacji 07.01.2019

Dzielnicowy z barcińskiego komisariatu spotkał się w minionym tygodniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Barcinie. Z uczestnikami pogadanek rozmawiał o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie. Dzieci usłyszały wiele porad, dzięki którym zimowy wypoczynek z pewnością będzie bezpieczniejszy.

Mł. asp. Krzysztof Zientek z Komisariatu Policji w Barcinie w minionym tygodniu przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I-IV w Szkole Podstawowej nr 1 w Barcinie. Mundurowy rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Radził, w jaki sposób zachowywać się na świeżym powietrzu oraz podczas pobytu w domu, aby ustrzec się niebezpieczeństw.  
Uczestnicy pogadanek dowiedzieli się jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach i jakie miejsce wybierać do tego celu. Dzielnicowy wyjaśnił jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać dzieci podczas wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne oraz jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.  

Policjant przypomniał regulacje prawne, które dotyczą w szczególności pieszych. Zaznaczył, że przepisy nakładają obowiązek korzystania z elementów odblaskowych w porze wieczorowo - nocnej poza terenem zabudowanym. 

Na zakończenie pogadanek dzielnicowy życzył dzieciom udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych