Bez wyobraźni i z sądowym zakazem na koncie - Informacje - KPP w Żninie

Informacje

Bez wyobraźni i z sądowym zakazem na koncie

Data publikacji 10.01.2019

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się 38-letni nakielanin, który nie dość że zdecydował się na jazdę samochodem pomimo sądowego zakazu, to w dodatku popełnił szereg wykroczeń drogowych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

We wtorek (08.01.19) żnińscy mundurowi prowadzili całodniowe działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Kilka minut po godz. 17.00 w miejscowości Barcin-Wieś zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Alfa Romeo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Pojazd prowadził 38-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego. Być może byłaby to standardowa kontrola, gdyby nie szereg nieprawidłowości, które ujawnili policjanci. 

Mężczyzna przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze potwierdzili tą informację w systemie informatycznym. Jednak ustalili ponadto, że nakielanin posiada obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsza kontrola wykazała kolejne uchybienia. W samochodzie oprócz kierowcy podróżowało pięciu pasażerów. Na tylnej kanapie siedziało czworo małoletnich dzieci, z czego niemowlę w tzw. nosidełku na kolanach starszych dzieci niezabezpieczone psami. W pojeździe przystosowanym do przewozu pięciu osób znajdowało się łącznie 6 pasażerów.

Z uwagi rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi odstąpili od ukarania 38-latka mandatami karnymi i zdecydowali, że sporządzą wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto mężczyzna odpowie za złamanie zakazu sądowego, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Gdyby nieodpowiedzialny kierowca uczestniczył w zdarzeniu drogowym, mogłoby ono zakończyć się tragicznie dla jego pasażerów, którzy podróżowali niezgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za przewożone osoby.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: mł. asp. Wioleta Burzych