Informacje

Wspólny patrol żnińskiej „drogówki” z Inspekcją Transportu Drogowego

Data publikacji 11.01.2019

Wczoraj żnińska „drogówka” przeprowadziła wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego, których celem było ujawnianie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na kierowców samochodów ciężarowych. Łącznie nałożyli 3 mandaty karne i zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.

Wczoraj (10.01.19) policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie przeprowadzili wspólne działania z funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego z Inowrocławia. Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. W głównej mierze mundurowi przyglądali się kierowcom samochodów ciężarowych na terenie Barcina.  Kontroli poddawali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, posiadane uprawnienia, realizację czasu pracy i odpoczynku.

W działaniach wzięło udział dwóch funkcjonariuszy policji oraz jeden inspektor ITD. Skontrolowane zostały łącznie 4 pojazdy ciężarowe. Mundurowi nałożyli 3 mandaty karne za wykroczenia z ustawy o transporcie drogowym. Zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, w tym jeden za usterki techniczne, a drugi w związku z niezgodnością danych zawartych w dokumencie ze stanem faktycznym.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Wioleta Burzych