Informacje

Podsumowanie działań Bezpieczny Weekend -Majowy Weekend 2019 w powiecie żnińskim

Data publikacji 06.05.2019

W niedzielę zakończyły się działania „Bezpieczny Weekend- Majowy Weekend”. Głównym celem wzmożonych patroli, które pojawiły się na drogach naszego powiatu, było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. W czasie trwania działań doszło do 1 wypadku drogowego oraz 9 kolizji.

W żnińskim garnizonie funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wszelkie wykroczenia, w szczególności nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy czy brak fotelików do przewożenia dzieci. Sprawdzali również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W dniach 30.04-05.05.2019r. w działaniach wzięło udział łącznie 179 policjantów oraz 6 funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mundurowi zatrzymali 5 kierowców, którzy kierowali pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz 3 nietrzeźwych rowerzystów. Na terenie powiatu żnińskiego doszło do 9 kolizji drogowych oraz jednego wypadku drogowego, w którym jeden z uczestników odniósł obrażenia.  

Autor: asp.szt. Edyta Gościńska
Publikacja: asp.szt. Edyta Gościńska