MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI - Wiadomości - KPP w Żninie

Wiadomości

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

Data publikacji 12.10.2018

18 października będzie obchodzony „Międzynarodowy Dzień Mediacji”. Podobnie jak w latach ubiegłych w tygodniu od 15 do 19 października trwać będzie tzw. „Tydzień Mediacji”. Głównym celem inicjatywy jest promowanie ugodowego rozwiązywania konfliktów. Podczas trwania tego tygodnia w jednostkach Policji będzie można zasięgnąć porady dotyczącej przebiegu procedury mediacyjnej w postępowaniu karnym

Mediacja jest próbą doprowadzenia do satysfakcjonującego strony a jednocześnie ugodowego rozwiązania negocjacji , które są prowadzone przy udziale bezstronnego i neutralnego mediatora. Rolą mediatora jest łagodzenie powstających napięć i sytuacji konfliktowych oraz wypracowanie porozumienia pomiędzy stronami. Prawo mediacji ma każdy obywatel. W wielu krajach jest to powszechnie stosowana metoda rozwiązywania sporów.  

Policjanci zachęcają do skorzystania z dyżurów pełnionych przez pracowników Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Szczegóły dotyczące dyżurów można znaleźć na stronie internetowej bydgoskiego Sądu Okręgowego pod adresem : http://bip.bydgoszcz.so.gov.pl w zakładce Mediacje.

Informacje na temat mediacji udzielać będą także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żninie oraz kuratorzy zawodowi w Sądzie Rejonowym w Żninie oraz Sądzie Rejonowym w Szubinie w godzinach urzędowania.

Autor: asp. sztab. Artur Kędzierski
Publikacja: Tomasz Rajewski